



14K 3D Polished And Textured Flip Flop Pendant
| Metal Type | 14k Yellow Gold |
| Item Number | K6085 |
| Finish | Polished |
| Length of Item | 22 mm |
| Charm/Element Length | 17.47 mm |
| Charm/Element Thickness | 3.2 mm |
| Charm/Element Width | 6.22 mm |
| Feature | Solid |
| Manufacturing Process | Casted |
| Product Type | Jewelry |
| Jewelry Type | Pendants & Charms |
| Sold By Unit | Each |
| Pendant/Charm Type | Themed |
| Texture | Textured |
| Bail Width | 3.07 mm |
| Bail Length | 6 mm |
| Feature 2 | 3D |
*More color/metal-type options maybe available, use search button (found on the top right corner of the website).
Choose options




14K 3D Polished And Textured Flip Flop Pendant
Sale price$152.22
Regular price$281.19












