



Sterling Silver Rhodium-Plated Pink Cz Hope Awareness Ribbon Pendant
| Metal Type | Sterling Silver |
| Item Number | QC9221 |
| Finish | Polished |
| Stone Type_1 | Cubic Zirconia (CZ) |
| Stone Color_1 | Pink |
| Stone Quantity_1 | 1 |
| Length of Item | 31 mm |
| Plating | Rhodium |
| Charm/Element Length | 26 mm |
| Charm/Element Thickness | 2 mm |
| Charm/Element Width | 13 mm |
| Feature | Solid |
| Manufacturing Process | Casted |
| Completeness | Complete (all stones included) |
| Stone Shape_1 | Round |
| Stone Treatment_1 | Synthetic |
| Item Weight U/M | gm |
| Width of Item | 13 mm |
| Product Type | Jewelry |
| Jewelry Type | Pendants & Charms |
| Sold By Unit | Each |
| Pendant/Charm Type | Themed |
| Profile Type | Flat Back |
| Bail Width | 1.5 mm |
| Bail Length | 5 mm |
| Stone Creation Method_1 | Synthetic |
*More color/metal-type options maybe available, use search button (found on the top right corner of the website).
Choose options




Sterling Silver Rhodium-Plated Pink Cz Hope Awareness Ribbon Pendant
Sale price$36.13
Regular price$48.64












