




Sterling Silver Rhodium-Plated Twisted Bead 9In + 1In Ext. Anklet
| Metal Type | Sterling Silver |
| Item Number | FA25 |
| Finish | Polished |
| Length of Item | 9 in |
| Plating | Rhodium |
| Chain Length | 9 in |
| Chain Type | Other Chains |
| Chain Width | 3 mm |
| Clasp /Connector | Lobster (Fancy) |
| Extender Length | 1 in |
| Feature | Adjustable |
| Manufacturing Process | Machine Made |
| Item Weight U/M | gm |
| Width of Item | 3 mm |
| Product Type | Jewelry |
| Jewelry Type | Anklets |
| Sold By Unit | Each |
| Anklet Type | Anklets with Stations |
| Gender | Women's |
| Texture | Textured |
| Number of Elements | 1 |
| Feature 2 | Solid |
*More color/metal-type options maybe available, use search button (found on the top right corner of the website).
Choose options





Sterling Silver Rhodium-Plated Twisted Bead 9In + 1In Ext. Anklet
Sale price$60.16
Regular price$89.31












