



14K Happy Birthday Disc Charm With Cz Flower
| Metal Type | 14k Yellow Gold |
| Item Number | XAC760 |
| Finish | Polished & Laser Design |
| Stone Type_1 | Cubic Zirconia (CZ) |
| Stone Color_1 | Red |
| Stone Quantity_1 | 1 |
| Length of Item | 26 mm |
| Stone Weight_1 | ct |
| Charm/Element Length | 21 mm |
| Charm/Element Width | 19 mm |
| Feature | Solid |
| Stone Shape_1 | Round |
| Stone Size_1 | 2.5 mm |
| Stone Treatment_1 | Synthetic |
| Width of Item | 19 mm |
| Engravable | Yes |
| Product Type | Jewelry |
| Jewelry Type | Pendants & Charms |
| Sold By Unit | Each |
| Pendant/Charm Type | Themed |
| Texture | Textured |
| Profile Type | Flat Back |
| Bail Length | 4 mm |
| Stone Creation Method_1 | Synthetic |
| Stone Type (Other)_1 | Synthetic Birthstone |
| Birthstone Month_1 | (01) January |
*More color/metal-type options maybe available, use search button (found on the top right corner of the website).
Choose options




14K Happy Birthday Disc Charm With Cz Flower
Sale price$454.38
Regular price$928.68












