


14K Oval Design Bracelet
| Metal Type | 14k Yellow Gold |
| Item Number | FB1314-7.25 |
| Finish | Polished |
| Length of Item | 7.25 in |
| Chain Length | 7.25 in |
| Chain Type | Cable |
| Chain Width | 4 mm |
| Clasp /Connector | Spring Ring |
| Feature | Solid |
| Manufacturing Process | Stamping |
| Product Type | Jewelry |
| Jewelry Type | Bracelets |
| Sold By Unit | Each |
| Bracelet Type | Fancy |
| Texture | Diamond-cut |
*More color/metal-type options maybe available, use search button (found on the top right corner of the website).
Choose options



14K Oval Design Bracelet
Sale price$136.70
Regular price$228.87












