





14K White Gold 20.5X16.0Mm Open Back Signet Ring
| Metal Type | 14k White Gold |
| Item Number | RS546 |
| Finish | Polished & Brushed |
| Plating | Rhodium |
| Band Width | 4 to 20.5 mm (tapered) |
| Size (Minimum) | 7 |
| Size (Maximum) | 11 |
| Sizeable | Yes |
| Engravable | Yes |
| Product Type | Jewelry |
| Jewelry Type | Rings |
| Sold By Unit | Each |
| Gender | Men's |
| Texture | Satin |
| Profile Type | Open Back |
| Ring Type | Signet Ring |
| Ring Top Length | 20.5 mm |
| Ring Top Width | 16 mm |
*More color/metal-type options maybe available, use search button (found on the top right corner of the website).
Choose options






14K White Gold 20.5X16.0Mm Open Back Signet Ring
Sale price$1,626.97
Regular price$3,441.36












